wushu shaolin

Strona główna

Witamy na oficjalnej witrynie Szkoły Chińskich Sztuk Walki "SHAOLIN". Działamy w Olsztynie już od 1990 roku. Zajmujemy się nauką i propagowaniem chińskiej sztuki walki KUNG FU/WU SHU. Jesteśmy członkiem Polskiego Związku Wushu.
Obecnie w naszej Szkole nauka prowadzona jest w dwóch grupach: tradycyjnego Kung Fu w stylu SHAOLIN oraz walk full-contact SANDA/SANSHOU.


shaolinSHAOLIN KUNG FU- jeden z najbardziej popularnych stylów Kung Fu, znany i uprawiany na całym świecie. Jego rodowód sięga blisko 1500 lat i związany jest bezpośrednio z legendarnym klasztorem SHAOLIN. Charakteryzuje się szybkimi i mocnymi technikami, zaś sama walka prowadzona jest głównie w średnim i długim dystansie, stąd duża ilość kopnięć i wyskoków.

Zobacz więcej...

sandaSANDA/SANSHOU - w dosłownym tłumaczeniu "wolna walka", jest esencją chińskiego Kung Fu. To dająca najlepsze efekty, bardzo praktyczna, wszechstylowa forma walki, gdzie głównym celem treningu jest uzyskanie maksymalnej skuteczności w realnej konfrontacji z przeciwnikiem.
W Szkole "SHAOLIN" jest nauczana w odmianie sportowej walki full-contact z elementami samoobrony.

Zobacz więcej...

Zajęcia prowdzi sifu Roman Lichacz - 3 DUAN, dyplomowany instruktor Kung Fu z uprawnieniami egzaminatora państwowego. Wielokrotny medalista turniejów krajowych i międzynarodowych, trzynastokrotny Mistrz Polski, Mistrz Świata z 2010r, który swoją wiedzę zdobywał bezpośrednio u mistrzów chińskich.

Wybieramy Najpopularniejszego Sportowca

Właśnie trwa kolejny 52 Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Warmii i Mazur.Miło nam poinformować, że w gronie kandydatów na których można oddawać głosy po raz kolejny znalazła się dwójka naszych zawodników - trener Roman Lichacz oraz instruktorka Beata Engel - aktualni Mistrzowie Polski, medaliści ostatnich ME i MŚ. Ponadto nasz trener znalazł się także w ścisłej dziesiątce oddzielnego konkursu na najpopularniejszego sportowca Olsztyna, zaś nasza szkoła kandyduje do tytułu Klubu Roku.

Głosy można oddawać do 25.I.2013 wysyłając sms-y lub kupony zamieszczone w Gazecie Olsztyńskiej

Więcej informacji na stronie: www.sport.wm.pl

Zachęcamy do głosowania!

Grupa Początkująca SHAOLIN

Informujemy, iż od grudnia 2012 r. zostały tymczasowo zawieszone zajęcia w grupie tradycyjnej poczatkującej Shaolin, które odbywały się w środy i piątki. Zajęcia w tej grupie zostaną wznowione najprawdopodobniej dopiero we wrześniu.

Samoobrona dla kobiet i dziewcząt

Seminarium "Podstawy samoobrony"

Sobota 1 grudnia 2012 r. godz. 10.00-13.00

Miejsce: LO I ul. Mickiewicza, sala sportowa

Zajęcia bezpłatne

Zapraszamy kobiety i dziewczęta na seminarium z samoobrony. W czasie 3 godzin zajęć uczestniczki poznają podstawy samoobrony czyli praktyczne zasady i techniki niezbędne do obrony niezależnie od wieku i warunków fizycznych. W czasie zajęć poznasz proste, ale skuteczne techniki obrony i ataku (ciosy i kopnięcia), nauczysz się przyjmować właściwą postawę ciała i szybko reagować na sytuację zagrożenia. Będziesz miała możliwość przećwiczyć poznane techniki na tarczach, co umożliwi bezpieczne zadawanie nawet najmocniejszych uderzeń.

Zapraszamy na zajęcia wszystkie kobiety oraz dziewczęta niezależnie od wieku i sprawności fizycznej. Samoobrona kobiet nie koncentruje się bezpośrednio na sile, kondycji ani agresji. Wymaga natomiast wiedzy i świadomości jak się bronić. Jednak naszym celem nie jest kształtowanie w kobietach poczucia fałszywego bezpieczeństwa. Nie twierdzimy, że po jednym seminarium możesz się czuć całkowicie bezpieczna. Choćby dlatego, że całkowicie bezpiecznym nie może się czuć nikt i nigdy, nawet wieloletni zawodnik sztuk walki. Jednak udział w zajęciach samoobrony zwiększa szanse każdej kobiety na skuteczną obronę jeśli zajdzie kiedyś potrzeba jej użycia.

Zajęcia poprowadzi instruktorka Beata Engel. W celach organizacyjnych mile widziane zgłoszenie uczestnictwa do dnia 29 listopada 2012r.: kom 509 683 627, e-mail beata-e@o2.pl. Weź ze sobą strój sportowy

Nie zwlekaj, już dziś naucz się bronić sama siebie !!!

Seminarium pn. "Podstawy samoobrony" odbęde się w ramach projektu "Kung Fu to sport dla każdego" współfinansowanego ze środków Gminy Olsztyn

Seminarium bezpłatne

Zastosowanie technik Kung Fu w walce i samoobronie

Sobota 8 grudnia 2012 r. godz. 10.00-13.00

Miejsce: LO I ul. Mickiewicza, sala sportowa

Zajęcia bezpłatne

Uczestnicy zajęć będą mieli okazję poznać wybrane techniki Shaolin Kung Fu oraz Sanda Full Contact (podstawowe ciosy, kopnięcia, rzuty i dźwignie)oraz nauczyć się ich praktycznego wykorzystnia w walce oraz samoobronie.

Seminarium skierowane jest do młodzieży od 15 roku życia, jak i do osób dorosłych niezależnie od sprawności fizycznej. Zapraszamy również kobiety!

Seminarium poprowadzą nasi instruktorzy - Roman Lichacz i Beata Engel

W celach organizacyjnych mile widziane zgłoszenie uczestnictwa do dnia 6 grudnia 2012r.: kom 509 683 627, e-mail beata-e@o2.pl. Weź ze sobą strój sportowy

Seminarium odbęde się w ramach projektu współfinansowanego ze środków Gminy Olsztyn

Mistrzostwa Świata Tradycyjnego Wushu

Mamy 4 medale

Chiny po raz kolejny gościły najlepszych zawodników tradycyjnego Kung Fu, którzy w dniach 5-11 listopada 2012 r. zjechali się do miejscowości HuangShan, by rywalizować w V Mistrzostwach Świata Tradycyjnego Wushu. W zawodach udział wzięło blisko 3 tysiące zawodników reprezentujących 265 drużyn z 55 krajów.

Polska wystawiła aż 3 ekipy, liczące w sumie 36 zawodników. Wśród nich znalazła się ponownie dwójka naszych zawodników Beata Engel i Roman Lichacz, którzy powtórzyli wynik z ostatnich mistrzostw przywożąc ponownie aż 4 medale.

Nasz trener Roman Lichacz, który przed dwoma laty sięgnął po złoto i brąz, tym razem zdobył 2 srebrne medale - w konkurencji form ręcznych oraz form z bronią różną. Bardzo dobrze wypadła też Beata, która z kolei zdobyła 2 brązowe medale - również w konkurencji form ręcznych oraz form z bronią podwójną.

Wyjazd całej polskiej ekipy okazał się dużym sukcesem. Polska reprezentacja zdobyła w sumie aż 47 medali (1 złoty, 13 srebrnych, 33 brązowych). Wyniki te świadczą o wysokim poziomie polskiego Wushu.

Poza startami w zawodach nasi zawodnicy mieli okazję lepiej poznać kulturę i zabytki Chin, odwiedzając nowe ciekawe i niesamowite miejsca. Było zawidzanie buddyjskiej Świątyni Gdzie Może Schować Się Dusza, wycieczka statkiem po Jeziorze Zachodnim, degustacja jednej z najlepszych chińskich zielonych herbat w wiosce, gdzie jest ona uprawiana. Całodniowa wycieczka w przepiękne Złote Góry, czy też zwidzanie nowoczesnego Szanghaju (min. ogród Yu, China Town, wieża Perła Orientu) dostarczyły niezapomnianych wrażeń na długi czas - nie ma to jak spacer po szklanej podłodze na wysokości 270 m :

Zapisy na sezon 2012/2013

Od września, jak zwykle rozpoczynamy nowy sezon treningowy.

Treningi we wszystkich grupach rozpoczynają się od 10 września zgodnie z harmonogramem zajęć. Zapisy będą odbywać się przed treningami, które prowadzone są w sali sportowej Liceum Ogólnokształcącego nr 1 przy ul. Mickiewicza 6 w Olsztynie.

Dorośli i młodzież od 14 lat

 • Grupa Sanda - treningi w poniedziałek i czwartek - godzina 19-20.30
 • Grupa Tradycyjna Początkująca - środa - godzina 19-20.30, piątek - 18 -19.30
 • Grupa Tradycyjna Zaawansowana - wtorek i piątek - godzina 19-20.30

Dzieci

 • Grupa 7 - 9 lat - treningi w wtorek i czwartek - godzina 18-19.00
 • Grupa 10 - 13 lat - treningi w poniedziałek i czwartek - godzina 19-20.00

Seminaria i Samoobrona

W obecnym sezonie treningowym będziemy nadal kontynuować organizację zajęć z samoobrony dla kobiet i dziewcząt. W planach mamy również zajęcia dla dzieci oraz tematyczne seminaria dla dorosłych i młodzieży. Informacje będą pojawiać się na naszej stronie, więc zachęcamy od jej regularnego odwiedzania.

Jedziemy do Chin

Roman Lichacz i Beata Engel ponownie zakwalifikowali się do ścisłego składu Reprezentacji Polski na zbliżające się V Mistrzostwa Świata Wushu Tradycyjnego. Zawody odbędą się na początku listopada w Chinach. Tym razem najlepsi zawodnicy z całego świata rywalizować będą w Huangshan, będzie więc okazja, by oprócz startów zwiedzić zupełnie nowe zakątki Chin.

Podsumowanie sezonu

Za nami kolejny sezon treningowy, więc pokusiliśmy się o jego krótkie podsumowanie.

Najważniejszy oczywiście jest fakt, że dalej ciężko trenujemy, regularnie podnosząc poziom swoich umiejętności. Po udanym naborze przez nasze szeregi przewinęło się kilkadziesiąt osób, z których część postanowiła dalej podążać drogą Kung Fu. Ale jak wiadomo, nie tylko treningami człowiek żyje. Zorganizowaliśmy w tym sezonie kilka ciekawych pokazów w ramach propagowania Kung Fu, min. na Olsztyńskim Festiwalu Dalekowschodnich Sztuk Walki, w centrum handlowym Alfa, jako gość specjalny na imprezie Olsztyn Tańczy, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących, czy wreszcie w Szkole Podstawowej na 13.

Nasi zawodnicy zdobyli w tym sezonie 10 medali (3 złote, 5 srebrnych, 2 brązowe), w tym 3 tytuły Mistrzów Polski. Dwójka naszych najlepszych zawodników otrzymała powołanie na Mistrzostwa Świata. Natomiast nasi najmłodsi adepci zdali pomyślnie swój pierwszy egzamin na stopnie Wushu.

Poza stałymi zajęciami zarówno dla dzieci, jak i dorosłych zorganizowaliśmy kilka bezpłatnych seminariów z samoobrony dla kobiet i dziewcząt, podczas których uczestniczki mogły poznać podstawowe zasady i techniki niezbędne do skutecznej obrony niezależnie od wieku i warunków fizycznych. Z okazji Dnia Dziecka odbyły się natomiast specjalne zajęcia dla dzieci, które miały zapoznać najmłodszych z chińską sztukąą walki.

Wiwat Młoda Para

Z ogromną radością informujemy, że w sobotę 28 kwietnia 2012 r. jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczej naszej Szkoły Natalia Fedorowska wstąpiła w związek małżeński z Pawłem Nowikiem - również uczniem naszej Szkoły. To już druga para, która poznała się na sali treningowej, a skończyła na ślubnym kobiercu. Należy zaznaczyć, że tato Natalii - Darek, to również długoletni zawodnik i asystent trenera.

Gratulujemy rodzicom, a Młodej Parze składamy najserdeczniejsze życzenia. Niechaj tak, jak w dniu ślubu słońce roztacza swój blask nad Wami przez wszystkie dni Waszego wspólnego życia. Niech los Wam sprzyja, a życie obdarzy pogodą ducha, szczęściem w miłości i uśmiechem wiecznej radości. Idźcie razem przez życie z dobrocią w sercu, otoczeni ludźmi, których kochacie. Gorzko!!!

Mistrzowie Północy :)

W dniach 21-22 kwietnia 2012 r. odbyły się w Warszawie Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wushu, połączone z IX Wielkim Międzynarodowym Festiwalem Wushu. W zawodach udział wzięło w sumie 350 zawodników z ponad 30 klubów i 5 państw.

W ciągu dwóch dni trwania zawodów na 3 planszach zostało przeprowadzonych prawie 100 konkurencji form tradycyjnych i sportowych oraz rozegrano około 120 walk w formule Sanda full-contact i Qingda light-contact. Naszą Szkołę reprezentowała trójka zawodników: Michał Grosicki, Beata Engel oraz Roman Lichacz.

Michał, dla którego były to zaledwie drugie zawody i który dopiero zbiera doświadczenie, niestety odpadł w walkach eliminacyjnych.

Natomiast zarówno Beata, jak i nasz trener potwierdzili swój wysoki poziom sportowy i przynależność do Kadry Polski zdobywając 4 medale.

Beata, po świetnych startach została dwukrotną Mistrzynią Polski - w konkurencji Form Ręcznych Północnych oraz w Formach z Bronią Krótką Giętką i Różną.

Nasz trener Roman Lichacz również został Mistrzem Polski w Formach Ręcznych Północnych. Niestety podczas startu doznał poważnej kontuzji pleców (którą leczy już trzeci tydzień). Pomimo ogromnego bólu wystąpił jednak następnego dnia w konkurencji Form z Bronią Długą Różną, gdzie ostatecznie zajął 3 miejsce (zwyciężył aktualny Mistrz Świata w tej konkurencji P. Kowalik).

Wyniki zawodów będą brane pod uwagę przy wyborze Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Tradycyjnego Wushu, które odbędą się w listopadzie br. w Chinach. Nasi zawodnicy dzięki zdobytym medalom mają duże szanse ponownie znaleźć się w jej składzie.

Turniej w Gdyni

Czwórka naszych zawodników wzięła udział w III Otwartym Turnieju Tradycyjnego Wushu. Odbył się on w Gdyni w dniu 25 lutego 2012 r., a organizatorem był sifu Krzysztof Brzozowski, szef Shaolin Kung Fu - Sekcji Chińskich Sztuk Walki.

Otwarta formuła Turnieju powoduje, że udział w nim biorą również kluby i sekcje nie zrzeszone w Polskim Związku Wushu, a nawet nie zajmujące się na co dzień Wushu - np. MMA, muaythay czy Jeet Kune Do. Pozwala wiec to na skonfrontowanie swoich umiejętności z zawodnikami prezentującymi nieco odmienny styl walki. Z kolei w formach kobiety rywalizują wspólnie z mężczyznami. Nie przeszkodziło to jednak naszej Beacie Engel w zdobyciu 2 srebrnych medali - w łączonej konkurencji Form Ręcznych Północnych oraz w Formach z Bronią Różną.

Mniej szczęścia mieli nasi fighterzy. Zarówno Arek Sakowski, jak i debiutujący w zawodach Maciej Bajkowski pomimo dobrze stoczonych pojedynków odpadli w walkach eliminacyjnych. Drugi debiutant - Michał Grosicki zdobył srebrny medal w kat. do 70 kg. Gratulujemy!!!

System Benefit

Informujemy, że Szkoła Chińskich Sztuk Walki "SHAOLIN" z dniem 1 lutego 2012 r. przystępuje do programu Benefit System. W ramach programu użytkownicy karty MultiSport (Plus, Premium i Kids) mają możliwość skorzystania z jednych zajęć sztuk walki podczas jednej wizyty w naszej Szkole. Oferta dotyczy grup dla dorosłych i dla dzieci. Zapraszamy.

Dzień Dziecka z Kung Fu

Zapraszamy dzieci i młodzież oraz ich rodziców na zajęcia Kung Fu zorganizowane z okazji Dnia Dziecka. Zachęcamy do aktywnego i atrakcyjnego spędzenia czasu.

Sobota 2 czerwca 2012 r.

Miejsce: LO I ul. Mickiewicza, sala sportowa

Zajęcia bezpłatne

W programie:

 • poznaj legendarną sztukę walki Kung Fu znaną z filmu "Kung Fu Panda";
 • ćwiczenia fizyczne dla dzieci i młodzieży - nauka podstawowych technik Kung Fu, ciosów, kopnięć;
 • zachęcamy do udziału w zajęciach również rodziców - zamiast stać i potrzeć się jak ćwiczy Twoje dziecko, poćwicz razem z nim;
 • zobacz jak wygląda tradycyjna chińska broń min. miecz, szabla, kij, halabarda;
 • prezentacje technik Kung Fu w wykonaniu instruktorów Beaty Engel i Romana Lichacz - aktualnych Mistrzów Polski, medalistów Mistrzostw Świata i Europy;
 • inne atrakcje.

Zajęcia odbędą się w 2 grupach:

I grupa dla dzieci w wieku 7-9 lat - godz. 10.30 - 12.00

II grupa dla dzieci pow. 10 lat i młodzieży - godz. 12.30 - 14.00

Informacje: kom 509 683 627, e-mail beata-e@o2.pl

Seminarium pn. "Podstawy samoobrony" odbędzie się w ramach projektu "Kung Fu to sport dla każdego" współfinansowanego ze środków Gminy Olsztyn

Samoobrona dla kobiet i dziewcząt

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom rozpoczynamy Miesięczny Kurs Samoobrony dla kobiet i dziewcząt - I poziom. W czasie 4 zajęć uczestniczki będą mogły opanować podstawowe zasady i techniki samoobrony niezbędne do skutecznej samoobrony niezależnie od wieku i warunków fizycznych. W czasie zajęć poznasz proste, ale skuteczne techniki ataku i obrony, nauczysz się przyjmować właściwą postawę ciała i szybko reagować na sytuację zagrożenia. Będziesz miała możliwość przećwiczyć poznane techniki na tarczach i worku, co umożliwi bezpieczne zadawanie nawet najmocniejszych uderzeń. Po skończonym kursie istnieje możliwość kontynuacji zajęć.

Kurs trwać będzie od 3 lutego do 24 lutego 2012. Zajęcia odbywać się będą w piątki w godz. 17.50 - 19.00. Cena za kurs wynosi jedynie 50 zł. Koszt jednorazowych zajęć to 15 zł. Miejsce kursu: LO I ul. Mickiewicza, sala sportowa. Obowiązuje strój sportowy.

Zajęcia w małych grupach. Maksymalna liczba uczestniczek to 12 osób. Do rozpoczęcia kursu wymagane minimum 6 uczestniczek.

Zajęcia poprowadzi instruktorka Beata Engel. W celach organizacyjnych mile widziane zgłoszenie uczestnictwa do dnia 1 lutego 2012r.: kom 509 683 627, e-mail beata-e@o2.pl

Nie zwlekaj, już dzi naucz się bronić sama siebie !!!

Samoobrona dla dziewcząt

W dniu 19 listopada 2011 roku nasza Szkoła zorganizowała bezpłatne zajęcia z samoobrony dla dziewcząt ze szkół gimnazjalnych i średnich. Pięciogodzinny Kurs stanowił wprowadzenie do samoobrony - uczestniczki poznały podstawowe zasady samoobrony, nauczyły się kilku praktycznych ciosów, kopnięć oraz obron od chwytów. Jest to niezbędne minimum, aby wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu "Młody Mistrz Kung Fu" współfinansowanego ze środków Samorządu Miasta Olsztyn

Artur Aksamitowski

Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że w dniu 29 lipca 2011 r. w tragicznym wypadku zginął nasz wieloletni kolega klubowy i zawodnik Artur Aksamitowski. Miał 23 lata. Składamy najszczersze wyrazy współczucia dla całej rodziny Artura i jego przyjaciół.

VIII Grand International Wushu Festival

Udane starty odnotowali nasi zawodnicy podczas rozegranego w dniach 3-5 czerwca 2011r. w Warszawie Festiwalu Wushu połączonego z XV Międzynarodowym Pucharem Polski. W turnieju rywalizowało łącznie ok. 350 zawodników z Polski i z zagranicy (min. Rosja, Białoruś, Izrael, Czechy, Chiny).

Startujący po dłuższej przerwie Rafał Karczewski zajął 2 miejsce w walkach w kat. powyżej 90 kg, przegrywając w finale dopiero w dogrywce.

Jak zwykle nie zawiodła Beata Engel, która wszystkie 3 starty skończyła na podium. Była bezkonkurencyjna w Formach Ręcznych Południowych, a także zajęła 2 drugie miejsca - w konkurencji Form Ręcznych Północnych i w Formach z Bronią Krótką i Różną (wygrała Chinka Xining He).

Jak zwykle gratulujemy!

Mistrzostwa Europy w Tradycyjnym Wushu

W Tallinnie, stolicy Estonii, odbyły się w dniach 12-16 kwietnia 2011 r. I Mistrzostwa Europy Wushu Tradycyjnego. Udział w nich wzięło kilkadziesiąt ekip z 16 krajów Europy. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach form (Taulu) oraz walk (Qingda). Reprezentacja Polski wróciła do kraju z 24 medalami (7 złotych, 9 srebrnych, 8 brązowych), a także pucharami dla najlepszego juniora w formach i najlepszego juniora w walkach. W ekipie znalazła się dwójka naszych zawodników, z których każdy zdobył brązowy medal.

Nasz trener Roman Lichacz, który ponownie musiał rywalizować z dużo młodszymi od siebie zawodnikami zajął 3 miejsce w konkurencji Form Ręcznych oraz 6 miejsce w konkurencji Broń Shaolin. Natomiast Beata Engel do brązowego medalu za Formy Ręczne dołążyła dwa 4 miejsca zdobyte w konkurencjach Form Południowych z Bronią oraz Form Ręcznych Shaolin. Była także szósta w Broni Shaolin.

Gratulujemy!

Gala Sportu

20 kwietnia 2011 r. odbyła się Gala Sportu podsumowująca osiągnięcia sportowe olsztyńskich zawodników, trenerów i działaczy na arenach sportowych w kraju i za granicą. Podczas uroczystości Prezydent Miasta Olsztyn Pan Piotr Grzymowicz wręczył w sumie 198 nagród, stypendiów oraz wyróżnień za wysokie osiągnięcia sportowe w 2010 roku. Również dwójka naszych medalistów Mistrzostw Świata - Roman Lichacz oraz Beata Engel zostali nagrodzeni za swoje wyniki sportowe uzyskane w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym w 2010 roku.

Laur Najlepszym z Najlepszych

Dnia 7 kwietnia 2011 r. podczas uroczystej Gali Marszałek Województwa Warmińsko Mazurskiego Pan Jacek Protas przyznał nagrody "Laur Najlepszym z Najlepszych". Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasz trener Roman Lichacz oraz Beata Engel znaleźli się w zaszczytnym gronie tegorocznych laureatów Lauru. Za szczególne zasługi w promowaniu Warmii i Mazur w kraju i za granicą w roku 2010 zostali oni uhonorowani pamiątkowym medalem oraz wpisem do specjalnej Księgi.

Laur to najwyższe możliwe wyróżnienie wyłaniające swoistych ambasadorów - przedstawicieli naszego regionu, za ich doniosłe dokonania, zdobyte medale, wyróżnienia na polu nauki, kultury i sztuki, sportu, w obszarze ochrony środowiska, zdrowia oraz rozwoju społeczno-gospodarczego Warmii, Mazur i Powiśla.

Gratulujemy naszym Laureatom!

Młody Mistrz Kung Fu

W marcu rozpoczęły się treningi dla najmłodszych. Zapraszamy dzieci i młodzież od 7 roku życia do sali sportowej w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 przy ul. Mickiewicza. Zajęcia odbywają się w środy i piątki w godz. 18.00-19.00. Zapisy bezpośrednio przed treningami. Zajęcia prowadzi instruktorka Beata Engel. Więcej informacji pod tel. 509 683 627.

Zajęcia są realizowane w ramach projektu "Młody Mistrz Kung Fu" współfinansowanego ze środków samorządu miasta Olsztyn.

Turniej w Gdyni

W dniu 27 lutego 2011 r. odbył się w Gdyni II Otwarty Turniej Tradycyjnego Wushu. Wzięło w nim udział 90 zawodników z 14 klubów. Naszą Szkołę reprezentował godnie debiutujący zawodnik Artur Aksamitowski. Wywalczył srebro w kat. do 70 kg. Artur stoczył 2 wygrane walki, z których ostatnia zakończyła się bolesną kontuzją kostki. Jednak Artur nie poddał się i wyszedł do walki finałowej. Walka o złoto z doświadczonym zawodnikiem gospodarza - Markiem Nowopolskim była bardzo wyrównana. Zabrakło niewiele punktów do pierwszego miejsca. Debiutancki start Artura w zawodach można jak najbardziej uznać za sukces. Gratulujemy!

Plebiscyt rozstrzygnięty

Właśnie zakończył się jubileuszowy 50 plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Warmii i Mazur 2010 roku. W gronie kandydatów, na których można było oddawać głosy znalazła się dwójka naszych utytułowanych zawodników: Beata Engel i Roman Lichacz. Wyniki zostały ogłoszone w dniu 26 lutego 2011 r. na Balu Sportowca, podczas którego nasza Szkoła miała zaszczyt przeprowadzić specjalny pokaz Kung Fu.

Miło nam poinformować, że w finałowej 10 znalazła się nasza Beata, która z wynikiem 70 886 pkt. niespodziewanie zajęła 9 miejsce. Jest to wielkie - i trochę nieoczekiwane - wyróżnienie dla Beaty, która serdecznie dziękuje wszystkim, którzy na nią głosowali.

Powołanie na ME

Beata Engel i Roman Lichacz mają szansę na powiększenie swoich sukcesów sportowych. Nasza dwójka zawodników została ponownie powołana do składu reprezentacji Polski - tym razem na Mistrzostwa Europy Wushu Tradycyjnego. Zawody odbędą się w Estonii w dniach 9-17 kwietnia 2011r. Zawodnicy zaczęli już ciężko pracować i przygotowywać się do zawodów. Mamy nadzieje, że i tym razem nie zawiodą.

Spotkanie z Prezydentem

W dniu 16 listopada w miejskim Ratuszu odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Olsztyn Pana Piotra Grzymowicza z zawodnikami naszej Szkoły Beatą Engel i Romanem Lichacz - medalistami ostatnich Mistrzostw Świata w Tradycyjnym Wushu.

Pan Prezydent wręczył dwójce naszych zawodników pamiątkowe nagrody, gratulując sukcesów i dziękując za godne reprezentowanie Olsztyna na arenie międzynarodowej. Następnie wysłuchał relacji z wyjazdu na Mistrzostwa oraz zapoznał się z podstawowymi informacjami na temat Kung Fu jako sztuki walki i sportu. Blisko godzinne spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a oprócz ww. uczestniczyli w nim także Pani Alicja Rutecka Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji oraz jej pracownicy Pani Alicja Palaton i Pan Daniel Rudszewski.

4 medale na Mistrzostwach Świata

No i udało się! Mamy 4 medale z Mistrzostw Świata Wushu Tradycyjnego. Zawody odbyły się w Chinach, w położonej nieopodal legendarnego Klasztoru Wudang miejscowości Shiyan, w dniach 15-20 października 2010r. 15 - osobowa Reprezentacja Polski startująca w kilkunastu konkurencjach form tradycyjnych zdobyła w sumie 23 medale (4 złote, 8 srebrnych i 11 brązowych). Aż 4 z nich zdobyła 2 zawodników z naszej Szkoły, którzy właśnie z żalem wrócili z Chin, gdzie przeżyli niezapomniane chwile i odnieśli ogromny sukces.

Nasz trener Roman Lichacz został Mistrzem Świata w konkurencji Form Ręcznych HuaQuan/HongQuan oraz wywalczył świetne III miejsce w konkurencji Form z Bronią Długą Różną (halabarda). Natomiast Beata Engel zdobyła 2 srebrne medale startując w konkurencji Form Ręcznych HongQuan/HuaQuan oraz w Formach z Bronią Krótką Różną (sztylety). Na wyróżnienie zasługuje również fakt, iż świetna nota uzyskana przez naszego trenera, która dała mu wymarzone złoto, była najwyższą notą wśród całego polskiego składu.

W zawodach udział wzięło ponad 2 000 zawodników reprezentujących 83 ekipy z całego świata. Zmagania poprzedziła niesamowita ceremonia otwarcia podczas której sam Jackie Chan po swoim występie dokonał uroczystego otwarcia mistrzostw. Były prezentacje ekip startujących w zawodach, zachwycające występy artystyczne, pokazy kung fu i wspaniałe fajerwerki. Całość wzbudzała wielkie emocje i dostarczała niesamowitych przeżyć.

Zarówno ceremonia otwarcia, jak i same zawody były doskonale zorganizowane i przebiegały w przyjaznej atmosferze, stwarzając okazję do bliższego poznania członków innych ekip z całego świata.

Oprócz niewątpliwie ogromnego sukcesu jakim jest zdobycie 4 medali wyjazd do Chin - kolebki Kung Fu - był dla dwójki naszych zawodników spełnieniem marzeń, ponieważ oprócz startu w zawodach nasza ekipa znalazła również czas na zwiedzanie Państwa Środka. Zakazane Miasto, Pałac Letni, Świątynia Nieba, Wielki Chiński Mur czy wreszcie legendarny taoistyczny Klasztor Wudang (kolebka stylów wewnętrznych) to miejsca, które na długo pozostaną w pamięci dwójki medalistów Mistrzostw Świata.

Wyjazd naszych zawodników na Mistrzostwa Świata został częściowo sfinansowany ze śrdoków własnych zawodników, z dotacji samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz przez Polski Związek Wushu.

Zdjęcia z wyjazdu do obejrzenia w krótce w galerii.

XVI Mistrzostwa Polski Wushu

Sukcesem zakończył się start dwójki naszych zawodników w Mistrzostwach Polski Wushu, które odbyły się w dniach 17-19 września 2010 r. w Warszawie. Nasz trener Roman Lichacz obronił tytuły zdobyte przed rokiem zajmując ponownie I miejsce w konkurencji Broni Długiej - halabarda oraz II miejsce w Formach Ręcznych Północnych. Beata Engel była bezkonkurencyjna w Formach Ręcznych Północnych, zaś w Formach Ręcznych Południowych oraz konkurencji Broni Różnej wywalczyła srebrne medale.

Dla naszych kadrowiczów był to ostatni sprawdzian formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata Wushu Tradycyjnego, na które wyjadą w połowie października do Chin. Trzymamy kciuki!!!

Nasi w Chinach

Będziemy mieli swoich reprezentantów na IV Mistrzostwach Świata Wushu Tradycyjnego, które odbędą się w Shiyan w Chinach w połowie października. Do ścisłego składu Kadry Polski zakwalifikowała się dwójka zawodników naszej Szkoły: Beata Engel i Roman Lichacz.

Oprócz walki o medale olsztyniacy będą mieli także okazję zwiedzić legendarny Klasztor Wudang, Zakazane Miasto oraz przespacerować się po Chińskim Murze.

Miejmy nadzieję, że wielomiesięczne przygotowania nie pójdą na marne, a nasi zawodnicy i tym razem wrócą z upragnionymi medalami.

20 lat minęło ...

Pokazy i nabór

Tak, tak ... jak ten czas leci. Nasza Szkoła obchodzi w tym roku okrągły jubileusz. We wrześniu świętowaliśmy 20-lecie działalności. Z tej okazji postanowiliśmy upiec 2 pieczenie na jednym ogniu, łącząc coroczny nabór z pokazami, na które zaprosiliśmy przedstawicieli wybranych szkoł z Polski.

Impreza odbyła się 11 września 2010 r. i w jej trakcie można się było dowiedzieć na czym polegają i czym różnią się treningi w poszczególnych grupach (Sanda i Shaolin) oraz obejrzeć pokazy w wykonaniu aktualnych i byłych Mistrzów Polski.

A było co oglądać.

Uczniowie naszej Szkoły zaprezentowali wybrane elementy i techniki sparingowe z treningu Sanda oraz formy ręczne i z bronią z Shaolin Kung Fu. Nie zabrakło samoobrony oraz technik posługiwania się pałką i nożem.

Przedstawiciele Szkoły Chińskich Sztuk Walki Nama z Warszawy pokazali sportowe Wushu, zaś goście z Płocka (HUNG KUEN - SANDA, sifu Piotr Paśnik) zaprezentowali ćwiczenia treningowe z Sanda oraz walki w formule light-contact

Sifu Krzysztof Brzozowski z Gdyni podczas swoich występów zademonstrował tradycyjne formy SHAOLIN ze stylów orła, lamparta i pijanego, zaś duża grupa z Akademii Wushu Nan Bei Shen Long (sifu Mariusz Szewczyk) zaprezentowała Tai Chi w odmianie Yang, Sun, Wu i Chen, w tym także układy z bronią: miecz, szabla, wachlarz.

Wstęp na imprezę był bezpłatny, którą zrealizowano przy współudziale finansowym samorządu Miasta Olsztyn

Sukcesy Beaty w stolicy

W pierwszym półroczu 2010 roku Beata Engel godnie reprezentowała naszą Szkołę na krajowych zawodach. Los sprawił, że pozostali zawodnicy musieli odpuścić sobie starty z powodu kontuzji lub spraw osobistych. Na szczęście nasza najmniejsza zawodniczka nie zawiodła.

Podczas VI Mistrzostw Warszawy Wushu, które odbyły się w marcu Beata zdobyła 2 medale. Złoto wywalczyła w konkurencji Form Ręcznych Północnych, zaś srebro w Formach Ręcznych Południowych.

Natomiast na majowym Międzynarodowym Festiwalu Wushu, w ramach którego odbył się XIV Puchar Polski zawodniczka z Olsztyna zajęła również pierwsze miejsce w konkurencji Form Ręcznych Północnych. Niestety w pozostałych konkurencjach nie znalazła się na podium. Z niewielką różnicą punktową znalazła się na 4 miejscu w konkurencjach z Bronią Różną i z Bronią Długą. Była także piąta w Formach Ręcznych Południowych. Jednak taka sytuacja motywuje do dalszej pracy.

Działalność w Polskim Związku Wushu

Nasza Szkoła angażuje się w działalność Polskiego Związku Wushu, który po zmianach władz w Zarządzie stał się bardziej otwarty na współpracę i sugestie swoich członków. W imieniu olsztyńskiej Szkoły udziela się asystentka trenera Beata Engel, która została powołana na członkinię Komisji Dyscyplinarnej PZWS oraz znalazła się w składzie Pionu Szkolenia Form Tradycyjnych. Zwłaszcza ta druga funkcja daje nadzieję na zmianę i poprawę sytuacji PZWS. Mamy nadzieje, że nasze zaangażowanie i praca przyniosą efekty.

Seminarium

Instruktor Rafał Szulkowski - YMAA Gdańsk (Yang's' Martial Arts Association) przeprowadził w naszej Szkole wekendowe seminarium poświęcone technikom posługiwania się kijem. Na zajęciach przerobiono podstawowe ćwiczenia z południowego stylu Białego Żurawia w miejscu i w ruchu, zarówno solo, jak i z partnerem. Semianrium zostało przeprowadzone w ramach projektu "Sztuki walki to sport dla każdego" współfinansowanego ze środków samorządu Miasta Olsztyn.

Seminarium

Już po raz trzeci na zaproszenie naszej Szkoły przebywał w Olsztynie sifu Krzysztof Brzozowski - sekcja Chińskich Sztuk Walki Shaolin Kung Fu- Gdynia. W dniach 12-13 grudnia 2009 r. przeprowadził on dwudniowe seminarium poświęcone głównie praktycznym zastosowaniom shaolińskiego Kung Fu. W programie znalazły się m.in. dźwignie i obalenia ze stylów tygrysa i węża (przekaz od mnicha Shi Su Ganga) oraz forma podwójna ze stylu Hao Pai (żuraw) z południowego systemu 5 zwierząt Wu Xing Quan. Semianrium zostało przeprowadzone w ramach projektu "Sztuki walki to sport dla każdego" współfinansowanego ze środków samorządu Miasta Olsztyn.

Otwarty Turniej Tradycyjnego Kung Fu w Gdyni

W dniu 21 listopada 2009 r.odbył się w Gdyni I Otwarty Turniej Tradycyjnego Wushu, którego organizatorem była Shaolin Kung Fu - Sekcja Chińskich Sztuk Walki i zaprzyjaźniony z nami instruktor Krzysztof Brzozowski. Nasi zawodnicy wrócili do domu z pełną paletą medali.

czytaj dalej
XV Mistrzostwa Polski Wushu

Około 250 zawodników wzięło udział w rozegranych w dniach 11-13 września 2009 r. w Warszawie Mistrzostwach Polski Wushu. Oprócz polskich klubów na starcie pojawiły się także ekipy z Czech, Białorusi i Wielkiej Brytanii.

czytaj dalej
Hiszpania zdobyta

VIII Międzynarodowy Turniej Wushu w Ourense

Z 20 medalami wróciła 11 osobowa Reprezentacja Polski z międzynarodowego turnieju Wushu w hiszpańskim Ourense 20-21 czerwiec 2009 r. W ekipie znalazło się dwoje zawodników naszej Szkoły, którzy zdobyli 4 krążki.

czytaj dalej
VI Wielki Międzynarodowy Festiwal Wushu

Szczęśliwa Siódemka

Z siedmioma medalami wrócili nasi zawodnicy z VI Międzynarodowego Festiwalu Wushu zorganizowanego w Warszawie w dniach 14-18 maja 2009 r. Na Festiwal zjechało tradycyjnie już kilkanaście ekip zagranicznych, począwszy od Litwy, Czech, poprzez Turcję, Hiszpanię, aż po odległy Egipt czy Izrael.

czytaj dalej
Uwolnij siebie w ruchu

Szkoła Chińskich Sztuk Walki SHAOLIN jako partner Fundacji "Inicjatywa Kobiet Aktywnych" FIKA zaprasza na cykl zajęć w ramach projektu "Uwolnij siebie w ruchu, czyli upowszechnianie nawyku podejmowania regularnych form aktywności ruchowych", dofinansowanego przez Gminę Olsztyn. Zapraszamy do udziału w projekcie mieszkanki Olsztyna, które chciałyby znaleźć odpowiednią dla siebie formę aktywności ruchowej, biorąc udział w różnych zajęciach sportowo-rekreacyjnych: tańca, gimnastyki oraz samoobrony z elementami Kung Fu. Aktualne informacje, harmonogram zajęć oraz zapisy znajdują się na stronie www.fika.pl.

Otwarte Mistrzostwa Warszawy

Podczas gdy chłopakom wystarcza regularne okładanie się w czasie sparingów na treningach, to nasze dziewczyny nie zmarnują żadnej szansy na powiększenie kolekcji swoich medali. Tak było i tym razem przy okazji V Mistrzostw Warszawy Wushu (27-28 marzec 2009 r), z których nasze najlepsze zawodniczki wróciły z 4 złotymi medalami. Natalia wygrała konkurencje form Tradycyjnych Północnych oraz z Bronią Różną, zaś Beata była najlepsza w formach Tradycyjnych Południowych i z Bronią Długą. Brawo dziewczyny i oby tak dalej.

Nagrody Prezydenta Miasta

Nasz trener Roman Lichacz oraz zawodniczka Beata Engel już po raz drugi w swojej karierze otrzymali nagrody Prezydenta Miasta. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w miejskim Ratuszu w dniu 4 marca 2009 roku i zgromadziła najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, którzy w 2008 roku mogli się poszczycić bardzo wysokimi osiągnięciami w dziedzinie kultury fizycznej i sportu. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, życząc dużej wytrwałości w tym co robią oraz jeszcze lepszych wyników szkoleniowo-sportowych.

Ferie z Kung Fu

W okresie 2-6 lutego 2009 r. nasza Szkoła organizowała bezpłatne zajęcia pn. Ferie z Kung Fu. W trakcie zajęć nauczane były elementy tradycyjnego Kung Fu oraz Sanda/Full Contact. Celem zajęć było pokazanie czym na prawdę jest coraz popularniejsza chińska sztuka walki, przedstawienie jej zarysu i charakterystyki. Udział w zajęciach był także doskonałym sposobem na ciekawe spędzenie ferii.

Głosujcie na Beatę

Właśnie ruszył kolejny - 48 już Plebiscyt na 10 Najpopularniejszych Sportowców Województwa Warmii i Mazur organizowany przez Gazetę Olsztyńską. W bardzo zaszczytnym gronie kandydatów do tej nagrody znalazła się najlepsza obecnie nasza zawodniczka Beata Engel. Serdecznie gratulujemy wszystkim nominowanym i trzymamy kciuki za Beatę, a wszystkich zachęcamy do wysyłania kuponów konkursowych.

Relacja z projektu Sztuki walki-żyj aktywnie i zdrowo

W ramach projektu Sztuki walki - żyj aktywnie i zdrowo nasza Szkoła zorganizowała cykl 5 weekendowych seminariów z różnych dziedzin sztuk walki. Były to: Wing Chun Kung Fu, Tai Chi Chuan, Krav Maga, Shaolin Kung Fu oraz MMA.

czytaj dalej
Mamy medale

Z dwoma medalami wróciła z XII Mistrzostw Europy Wu Shu nasza zawodniczka Beata Engel. Przepustkę do kadry zapewniły jej tegoroczne udane starty w Mistrzostwach i Pucharze Polski, na których zdobyła w sumie 5 złotych i 1 srebrny medal.

czytaj dalej
Veni, vidi, vici

Przybyła, zobaczyła, zwyciężyła. Swoją wysoką formę ponownie potwierdziła nasza zawodniczka Beata Engel. Podczas rozegranych w dniach 7-8 czerwca br. zawodów Pucharu Polski w formach, nie dała ona rywalkom najmniejszych szans, zdobywając kolejno trzy złote medale we wszystkich konkurencjach, w których brała udział - formach północnych, południowych oraz w broni różnej.

Te i poprzednie osiągnięcia zostały dostrzeżone przez Trenera Kadry Polski i spowodowały, że Beata dostała się do składu Reprezentacji na zbliżające się Mistrzostwa Europy.

V Grand Wushu Festiwal

Pięć medali zdobyły zawodniczki naszej Szkoły na Międzynarodowym Festiwalu Wushu, który odbył się w Warszawie w dniach 16-18 maja 2008 roku. W imprezie startowało ponad 300 zawodników z kilkunastu państw, w tym m.in. Ukrainy, Rosji, Czech, Szwajcarii, Węgier, a nawet Egiptu, Izraela czy Nepalu. W ramach Festiwalu odbyły się zawody Pucharu Polski w walkach full-contact (Sanda) oraz Mistrzostwa Polski w formach (Taolu).

czytaj dalej
Seminarium

Na zaproszenie naszej Szkoły w dniach 26-27 kwiecień br. gościł w Olsztynie sifu Krzysztof Brzozowski - szef gdyńskiej Sekcji Chińskich Sztuk Walki Shaolin Kung Fu, który w 2000 roku przebywał na szkoleniu w samym Klasztorze Shaolin. Przeprowadził on dwudniowe seminarium, podczas którego nauczał technik przekazanych mu bezpośrednio przez mistrza Shi De Qi - 31 generacja walczących mnichów z Shaolin.

czytaj dalej
Nowy sprzęt

Już po raz drugi Szkoła otrzymała od Polskiego Zrzeszenia Wushu sprzęt treningowy. Tym razem był to komplet broni do form: 2 miecze, 2 kije, szabla i włócznia, a także dresy i buty firmy KWON.

Natomiast ze środków pochodzących z dotacji Urzędu Miasta Olsztyn zakupiliśmy sprzęt przeznaczony do treningu full-contact. Są to: duży worek, 6 dużych tarcz do kopnięć oraz 4 komplety rękawic i ochraniaczy na piszczele.

Olsztyniacy w Warszawie

16 marca 2008 roku trzech zawodników z naszej Szkoły wzięło udział w IV Otwartych Mistrzostwach Warszawy WUSHU. Zawody cieszyły się dużą popularnością nie tylko wśród zawodników ze stolicy, ale również przyjechały silne ekipy m.in. z Krakowa, Gdyni, Rybnika czy Płocka. Z powodu dużej liczby zawodników zawody skończyły się kilka godzin po planowanym terminie.

czytaj dalej
Nagrody Prezydenta Olsztyn

W dniu 30 sierpnia 2007 r. odbyła się druga tura wręczenia dorocznych nagród Prezydenta Miasta za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu uzyskane w 2006 roku. Tym razem nagrody przyznano siedmiu zawodnikom, dwóm zespołom oraz dziesięciu trenerom, którzy osiągnęli wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym.

czytaj dalej
Sześć razy na pierwszym miejscu!!!

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy naszej Szkoły podczas dwóch imprez rozgrywanych w ramach IV Wielkiego Festiwalu Wushu, który odbył się w Warszawie w dniach 1-3 czerwca 2007 roku. Pierwszą był Puchar Świata Chin Woo, a drugą XIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wushu.

czytaj dalej
Sukces w Lęborku !!!

20 maja 2007 r. zawodnicy Szkoły "SHAOLIN" wzięli udział w XII Mistrzostwach Szkoły Czarnego Smoka Kung Fu, które odbyły się w Lęborku. Są to nieoficjalne Mistrzostwa Polski Północnej. Zaproszonych zostało 22 szkoły, między innymi ze Szczecina, Gdańska, Gdyni. Naszą Szkołę reprezentowało trzech zawodników. W sumie zdobyli medale w pięciu konkurencjach, w tym 2 złote, 2 srebrne i brązowy.

czytaj dalej
Po raz kolejny sukces!!!

W dniach 17-18 marca 2007 odbył się w Warszawie XI Puchar Polski WUSHU.Udział w nim wzięło blisko 170 zawodników z 25 klubów, sekcji i szkół należących do Polskiego Związku WUSHU. Po raz kolejny bardzo dobrze spisali się zawodnicy naszej Szkoły, zdobywając w sumie 10 medali - 5 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy.

czytaj dalej
Sportowiec Olsztyna 2006

Czasopismo "Nowe Życie Olsztyna" po raz drugi zorganizowało plebiscyt na najlepszego sportowca Olsztyna. Jedna z naszych najlepszych zawodniczek Natalia Fedorowska znalazła się wśród grona wybitnych olsztyńskich sportowców nominowanych do tej nagrody. Finałowa Gala Plebiscytu odbyła się 2 lutego 2007 r. w Teatrze im. St. Jaracza w Olsztynie.

Pokazy WOŚP

Szkoła Chińskich Sztuk Walki "SHAOLIN" przyłączyła się do akcji Jurka Owsiaka. Podczas XV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowaliśmy pokaz kung fu w Centrum Konferencyjnym w Kortowie. Niestety publiczność nie dopisała, pewnie z powodu silnych i zimnych wiatrów. Jednak pomimo to daliśmy z siebie wszystko i dostaliśmy w zamian gromkie brawa.

Kolejne medale!!!

W dniach 30 września - 1 października 2006 odbył się w Warszawie X Puchar Polski Wushu organizowany przez Polski Związek Wushu. Na zawodach startowało 4 zawodników z naszej Szkoły i każdy zdobył medale - w sumie mamy ich 8, w tym 3 złota, 4 srebra i 1 brąz - wszystko w konkurencjach form Taolu

czytaj dalej
Znowu wygraliśmy

W dniach 2 - 4 czerwca 2006 odbyły się w Warszawie XII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski WUSHU. Na tą wysokiej rangi imprezę przyjechały nie tylko najlepsze polskie ekipy, ale także reprezentanci innych krajów, jak Czechy, Ukraina, Izrael czy Iran. Naszą Szkołę reprezentowała czwórka zawodników. W sumie zdobyli 7 medali, w tym trzy tytuły Mistrza Polski.

czytaj dalej
Nagrody Prezydenta Miasta

11 marca 2006 roku w auli LO V odbyło się doroczne rozdanie nagród Prezydenta Miasta Olsztyn za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu w 2005 roku. Uroczystość ta zgromadziła najlepszych sportowców oraz trenerów i działaczy sportowych z całego rejonu. Wśród nagrodzonych znalazło się dwoje przedstawicieli szkoły "SHAOLIN".

czytaj dalej
wushu

Polski Związek Wushu

Należymy do Polskiego Związku WushuBenefit system
dziś mamy 17-01-2020
piątek
trening:
Grupa tradycyjna: początkująca:
18.00
zaawansowana:
19.00kung fu
Motto dnia :

"Wniosek to punkt, w którym przestajesz już myśleć"